Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze DSO

Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze DSO

Projektujemy, wdrażamy i serwisujemy Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze, tzw. DSO. Jeśli zachodzi potrzeba lub wymagane jest, aby w budynku podnieść poziom bezpieczeństwa, by była możliwość rozgłaszania sygnałów ostrzegawczych i komunikatów głosowych – to oferujemy wdrożenie tych systemów.

Systemy DSO mogą  przekazywać komunikaty w sposób zautomatyzowany tj. przy pomocy  sygnałów ostrzegawczych przesyłanych z systemów wykrywania pożaru lub umożliwiać  informowanie o zagrożeniu w sposób manualny tj., przy użyciu stacji mikrofonowej na żądanie operatora. Obecnie systemy DSO są jednymi z nowocześniejszych systemów służących do bezpiecznej ewakuacji osób z zagrożonego budynku. Komunikaty o ewakuacji lub komunikaty ostrzegawcze przekazywane są z centrali do poszczególnych zagrożonych stref z wykorzystaniem głośników. Dzięki temu osoby przebywające w zagrożonej strefie w sposób prosty i zrozumiały otrzymują informację o konieczności ewakuacji.

Systemy DSO można również wykorzystywać do celów komercyjnych takich jak nadawanie muzyki w tle, nadawania reklam, itp.

Współpracujemy z wiodącymi na rynku producentami, którzy dbają o jakość swoich produktów, m.in.:

  • Bosch
  • Ambient
  • VARIODYN (Honeywell)
  • g+m elektronik

Skontaktuj się z nami. Doradzimy, zaprojektujemy i wykonamy system wg Twoich potrzeb, wymagań i obowiązującego prawa w tym zakresie.